2019. július 5., péntek

Tour de Fleece 2019. - nulladik nap :)

Évek óta vágyakozva nézegettem a tour de fleece*-es posztokat a külföldi fonók oldalain, de se időm, se magyar társaságom nem volt rá. Idén viszont ráakadtam egy magyar csoportra a fb-on, időm is akad, sőt, pont most leszek alkotói szabadságon, szóval minden adott arra, hogy végre hajtsunk egyet-kettőt Gusztival. :D


Holnap indul a móka és ma végre jutott időm átnézni a gyapjakat. Aki ismer, tudja, hogy hajlamos vagyok bilibe lógatni a kezem, biztosan most is túlterveztem magam, de kit érdekel? :D Egy ideje vágyom sk fonott pulcsikra és kardigánokra, úgyhogy ezeket szedtem elő a ládákból főleg.

Ez a rózsaszínes-mályvás kupac manópostás szerzemény.

Ők az idei Kacskaringóról valók, ultrafinom gyapjak, a lilás több, a szürke kevesebb. Fair isle pulcsit szeretnék majd belőlük.

Ez a színátmenetes kupac egy elrontott festés eredménye, elővettem, de szerintem majd csak akkor fonom meg, ha már lecsökkent az átlaghőmérséklet 30 fok alá, nincs kedvem egy kupac alpakához tapadni izzadtan hetekre. :D :D

Ez a kupac a legesélyesebb jelölt. Rég szemezgetek a combospininggel, aminek az a lényege, hogy hasonszőrű (ha-ha), de teljesen különböző gyapjakat dolgozzunk össze egy (remélhetően) harmonikus fonallá. Réóta gyűjtügetem a lehetséges résztvevőket, ők az első befutók, van itt gyapjú Kinga barátnőmtől, Adritól a tavalyi Kacskaringóról, Enikőtől... Kíváncsi vagyok, mi lesz belőle!

Hogy gyakoroljam még egy kicsit a vastagabb fonal fonását, ezt a két szalagot fogom kezdésként megfonni és összedolgozni.

Ő pedig a technikai kihívásom, sosem fontam még kézzel kártolt battot, ideje kipróbálni. :)

Teli a bili meg a pelus is, de nem verseny ez, úgyhogy nem lesz gond. Amennyit sikerül, annyit sikerül. Holnap kezdünk, ha végeztem, mutatom, mire jutottam! 

*Nagy vonalakban a kezdeményezés lényege, hogy a Tour de France ideje alatt - a verseny rendjét követve - a fonók online közösségekbe szerveződnek és fonnak, minél többet. Mindenki önmagával versenyez, nem kell másokat legyőzni. :) Ha érdekel, gyere a csoportba, még nem késő! :)

2019. április 19., péntek

Kacskaringós élménybeszámoló, 2019. tavasz

Hopp, ezzel majdnem elmaradtam, elképesztő, hogy már két hét eltelt! 

Másodjára mentünk kiállítóként a Kacskaringó Fonalfesztiválra és bizton állíthatom visszanézve, hogy már-már rutinosan nyomtuk le a napot az elejétől a végéig. Idén nem sok időm és energiám maradt készülni. Előtte két nappal tudtam végre hazahozni anyukámat a kórházból (a tervezett 5-6 nap helyett 31 nap lett), teljesen szét voltam csúszva. Péntek reggelre ugyan már kész voltak a fonalak, de csupaszon, címkék és előkészületek nélkül vártak a sorukra. Fogalmam sincs, hogy sikerült abszolválni a napot, de este tízre minden a helyére került. 

Szombaton Kinga jött értem, jól megpakoltuk az autót, egy szűköcske helyet hagytunk Erikának, felvettük őt is és elképesztő időt futva értünk a tett helyszínére.

Innen indultunk:

És idén ezt hoztuk össze. 

Nem vagyok teljesen elégedett, de ez a március olyan gyatrára és sűrűre sikeredett, hogy most csak ennyi volt bennünk. 

A fonalak elfértek, látszódtak, most bőven elég volt ennyi. :) :)

Az őszihez képest talán kevesebben voltak, legalábbis a délelőtti nagy dömping kimaradt, ami nem is baj. Tavaly volt, aki nem fért oda a pulthoz, délután meg alig lézengtek az emberek, ahhoz képest most sokkal kiegyensúlyozottabb volt a nap. 

Rengeteg ölelést, mosolyt és kedves szót gyűjtöttünk be idén is, jó volt sokakat már ismerősként üdvözölni. Láttunk sok katóságot megkötve/horgolva/szőve, ezek a nap legszebb részei, imádom, mikor látom, miket készítetek! :*

Gondolom az előző hetek miatt sokkal fáradékonyabb voltam, mint általában, bevallom, délután már sokszor csak a lányok tartották bennem a lelket. Nagyon sokat segítettek most is, vittek, pakoltak, támogattak, kisegítettek, tanácsot adtak, tiramisut hoztak, lelkesítettek és kiegészítettek ott, ahol én már kevés voltam. 

Ősszel találkozzunk még többen! :*

(Fotók: Kinga és Kata:))

2019. április 10., szerda

Kacskaringós szajré

Az úgy volt, hogy eredetileg ugye a saját portékát vittük fel a tavaszi Kacskaringóra, eladni. De aztán a körülmények úgy alakultak... Kevesebben is voltak a látogatók, több volt a szabadidő, én nagyon fáradt voltam, valahogy muszáj volt kompenzálni, sűrűn sétálgattam és igen, sűrűn elcsábultam. :D Úgyhogy az élménybeszámoló első részében muszáj megmutatnom, milyen szépségeket vettem.

Tavaly és idén is Annás standja volt szemközt, tavaly végig bámultam egy kékes gombolyagot... Idén sikerült rá lecsapni, és ami helyben kékeszöldesnek tűnt, az itthon teljesen zöld lett. Nem kevésbé tetszik, nem tudom, mikor alakul át, de bevallottan a birtoklásvágy hajtott... :D



Katafonal most debütált a Kacskaringón, hogy meghozzam a szerencséjét, gyorsan megvettem tőle reggel az első motring fonalat. Hátha visszatér a zoknikötő kedvem is.. 



A Fonal Club standjánál tavaly is elcsábultam, idén se tudtam kihagyni. A szövőkeret miatt egy motring selyem jött haza. Csak jut idő valamikor szőni is. :D



Nina standjánál nem tudtam dönteni két motring között, úgyhogy mondtam neki, gyorsan számoljon, mielőtt lebeszélem magam, jött velem mindkettő. A Creekből ráadásul Erika barátosném is vett, szintén szőni, kíváncsi vagyok, hogyan alakul át nála és nálam. :) 





Ninától a Burda asztala mellett vezetett haza az út és hát tudjátok, zoknifonalból sose elég. Szerencsére sikerült a vásárlás idejére kikapcsolni a hosszútávú memóriám, így csak utána jutott eszembe az a másfél ládányi zoknifonal, ami a fészerben alszik..





Eni Co idén kimaradt, de van igazolásom, tőle két Kacskaringó között rendeltem, viszont a Guzsalyas gyapjak addig kacsintgattak rám, amíg nem bírtam ellenállni. Megkérdeztem a csajokat, melyik színt vegyem, erre felmerült egy fair isle sk fonott pulcsi ötlete. Lehetetlen volt ellenállni. :D


Ariedné Műhelye Adrienn összekártolt magának egy kis battot, megláttam és rábeszéltem, hogy nekemiiiiiis! :) Nemrég néztem végig a Craftsyn egy videót a különféle fonási technikákról, szeretnék majd kipróbálni pár battról fonást. Gyönyörű élőben a sokféle szín és anyag!


És hát ott volt KicsiKató standja is. :D :D :D Hazajöttem, leltároztam, nagyon sok mindenről lebeszéltem magam, róluk viszont nem sikerült. Azt mondtam magamnak, ha marad Eozin, azt megtarthatom. Egy maradt, egyszer zokni lesz belőle! :)



Ebbe pedig beleszerettem - bevallom, csak sokadik látásra, de akkor aztán fülig. Ha egyszer lesz rá időm, egy hatalmas stólát szeretnék belőle!



(Kacskaringó fonalas és Cser kiadós szajré hegyekben áll itthon az internetes vásárlások miatt, azokból is van felmentésem.:)))

2019. február 10., vasárnap

új élet - új fonal

Február elsejétől kissé átrendeződtek a napjaim. Az elmúlt 11 évben egy helyen dolgoztam, egy munkakörben - ezt átadtam másnak, hogy rövidebb időben és már csak a háttérben dolgozzak egy keveset. Hogy mellette több időm legyen festeni, kicsikatóságokon dolgozni, alkotni és úgy egyáltalán, élni. Még szokom az új rendszert, újra meg kell tanulnom pihenni és semmittenni és nem túlszervezni magam...

Az első szabad délutánomon valami maradandót szerettem volna alkotni, így sok havi kihagyás után leültem a rokka mellé. 

Isteni volt lenyugodni, megpihenni, megnézni pár kedvenc filmet és közben mégis mókolni!

Ezt a gyapjat még talán tavaly festettem, rögtön neki is álltam, de pár gramm után megrekedt a folyamat. Most aztán szinte pár óra alatt befejeztem, mintha magát fonta és cérnázta volna!

A végeredmény egy mesés, hosszan átmenetes fonal, kétágú, 104 gramm, 565 méter. Azt hiszem, tökéletes lesz szövött stólához... ;)

2019. február 7., csütörtök

Hogyan használjuk (ki) a ravelryt – 5. rész. (nézzünk rá a barátainkra!)

A ravelry egyik legjobb része, hogy böngészhetünk a barátaink aktivitásai között, nem is egyféleképpen. Ha már vannak barátaink, nézzünk rájuk időnként, mindenkinek jólesik a visszajelzés! ;)


 Ha a "more projects-re kattintunk, végig tudjuk böngészni a legutóbbi projektjeiket időrendi sorrendben.

Kiválaszthatjuk, hogy minden barátunk érdekel vagy csak bizonyos csoportok között nézelődnénk:

Mellette pedig kiválaszthatjuk, mi érdekel minket:
projekt fotók, sk fonalak, fonalstash, fonásra váró gyapjak, sorba rakott minták (kvázi bakancslista), kedvenceltek, kommentek és fórumban megemlítettek. Én általában a három megjelöltet szeretem nézegetni. :)

Ha rákattintunk egy fotóra, megnézhetjük a projektoldalt, nézzük meg pl. Botthékát, min dolgozik éppen!

Ha már megnézzük (Isten áldja, amiért ilyen sok infót megoszt!:))) és tetszik, amit látunk, nyomjunk egy szívet vagy írjunk kommentet. Pár másodperc, semmibe sem kerül, a másiknak viszon tutibiztos, hogy jólesik! :)



Ha visszatérünk a barátok közé, érdemes még a neighbors részt megnézni. Itt olyan felhasználók közül szemezget nekünk a ravelry, akik a projektjeik alapján hasonló érdeklődési körrel bírnak.

A friends-re kattintva pedig láthatóak a barátaink mind. Időnként szeretek itt is körülnézni, az elmúlt évek alatt rengeteg embert követtem, jó néha egy-egy emberre rákeresni, megnézni az adatlapját, a kedvenceit, a projektjeit... El lehet veszni köztük és közben annyi inspiráció érkezik...! :)

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails